Všude dobře,doma nejlíp 1.díl

14. března 2011 v 16:23 | Tery |  Všude dobře,doma nejlíp
Můj první Waycest ;) Snad se bude líbit :) hezký čtení ;*

z pohledu Gerarda
Otevřel jsem oči a probudil se vedle....cizí holky,vůbec sem nevěděl kdo to je.Sednul jsem si a děsně mě bolela hlava.Podíval jsem se na hodiny.Sakra..!!!Půl 10!Okamžitě jsem vystartoval z mí postele a naházel na sebe věci.Probudil jsem tu holku a řekl ji ať odejde.
Doběhl jsem v 10 do práce.
''Kde si jako myslíš že se couráš?!!'',zavřal na mě šéf.
''Omlouvam se,ujel mi autobus.'',řekl jsem udýchaně.''To mě ale vůbec nezajímá!!!To už je po 5 co jste zaspal a nejméně o 2 dvě hodiny!!!'',řval na mě můj šéf Charlie Shean xD
''Já za to nemůžu,to ten autobusák,vždycky mi ujede'',řekl jsem naštvaně.''Gerarde,já už to s vámi nebudu trpět,máte padáka.''
Kecnul jsem ssebou na židli.''Ale knížky a komixi jsou pro mě všechno!'',řekl jsem smutně.''Tak to jste si měl rozmyslet než jste začal chodit pozdě pane Wayi.''
Zvednul jsem se, on mi dal výplatu ale bylo to jen málo,protoe byl začátek měsíce.Došel jsem domů a cestou si koupil kafe.Na chodbě si mě odchytl domovník.''Tak co nájem Wayi bude nebo co?'',zoufale jsem na něj kouknul.''Dneska mě vyhodili z práce a...'',nenechal mě domluvit.''Ale mě to nezajímá Wayi!!Zaplatíte nájem a nebo vypadnete.'',zařval na mě.Lekl jsem se a odstoupil.''Ale já opravdu nemam peníze.'',začal na mě znovu řvát ať si sbalim věci a okamžitě vypadnu.
Nevěděl jsem co dělat.Sbalil jsem si všechny věci,naštěstí jsem toho moc neměl.Ještě mojí a Mikeyho fotku,tu tu přece nemůžu nechat.Vyšel jsem ven.Svítilo sluníčko tak jsem si nasadil brejle.Chodil jsem po městě a pak jsem si skočil na oběd.Seděl jsem tam celý odpoledne.
V tutý restauraci zavírali už ve 4 tkaže jsem musel jít pryč.Měl jsem u sebe ještě nějaký peníze tak jsem si skočil pro cigára a pro velkou kolu a sednul si na lavičku.Zapnul jsem si písničky a pobrukoval si.Vzal jsem mobil a vytočil Mikeyho.Vyzvánělo to a pak se ozvalo:DOVOLALI JSTE SE DO DOMÁCNOSTI MIKEYHO A ALICII ,ZROVNA NEJSME DOMA TAKŽE NÁM NECHTE VZKAZ.'',zaskočilo mi to pití.On už s ní bydlí?Ale vždyt jsou spolu teprve chviličku.To ani není pořádnej vztah.
Položil jsem to a vytočil Franka ale taky nic.Sakra to na mě všichni kašlou nebo co?Byl zrovna leden takže byla hrozná kosa.
Přitáhl jsem si bundu blíž k sobě a koukal na procházející lidi kolem.Zapálil jsem si další cigaretu a loknul si koly.
''Chceš nějaké peníze chlapče?'',zeptala se mě stará paní.''Ale já nejsem bezdomovec!'',vyjel jsem na ni.''Takhle se nesluší mluvit se starým člověkem holomku jeden!!'',naštvaně odešla i svou hůlkou a malim pejskem kterýmu říkala Bobánku.Zkusil jsem znova zavolat Mikeymu,ale zase nic.
Jen ten samej vzkaz o něm a Alicii.Seděl jsem tam celou dobu až se mi začalo chtít spát
tak sem si lehnul na lavičku a usnul.
''Gerarde?Gerarde?Notak Gee'',něco se mnou třáslo.Pomalu jsem rozlepil očka a koukali na mě hnědý kukadla mího mladšího brášky.''Nech mě ještě spát Mikey,je brzo'',otočil jsem se na bok ale pak jsem si uvědomil že ležim na lavičce a tak sem vyskočil až sem Mikeyho praštil do nosu.
''Ježiš promiň brácha'',hned jsem se staral jestli se mu nic nestalo.''To e dobhýý'',huhlal ale z nosu mu tekla krev.''Počkej , mam kapesník'',vytáhl jsem jeden papírovej z kapsy a utřel mu tu krev.''už dobrý?'',zeptal jsem se a Mikey kývnul.''Proč proboha spíš na lavičce a máš tu všechny věci?'',sklopil jsem hlavu.
''Tak povídej'',sedl si vedle mě.
''Protože jsem přišel pozdě,tak mě vykop Shean z práce a nemam peníze na nájem'',řeknu smutně.Mikey mě poplácal po zádech.''Můžeš teda bydlet u mě než si něco najdeš ano?'',kouknul jsem na něj rozzářeně a hned ho obejmul.Strašně hezky voněl.
''To je hezká vůně'',neodpustil jsem si říct to.
''No tu mam k Vánocům od Alicii.'',pousmál jsem se a zvedli jsme se.''Tady máš klíč.Běž domů nikdo tam teď nebude.Vlez si do pokoje pro hosty a normálně si vybal a udělej si pohodlí.Já dorazim domů ve 4 a Alicia v 7 jo?'',kývnul jsem a znova ho objal.
''Děkuju bráško,moc si toho cenim.'',usmál se na mě svým širokym usměvem a pak se rozešel směrem ke svý práci.
Pracuje jako hudební manažer a je fakt moc dobrej.
Vzal jsem si věci a vyrazil k Mikeymu domů.Měl..teda už měli to tu moc hezký.Dal jsem si ty věci pokoje a skočil si do sprchy.
Vyšel jsem v trenkách a županu si sednout do obýváku.Koukal jsem se na tv a uvařil si k obědu špagety.Prohlížel jsem si fotky co tu Mikey měl.Mikey a rodiče.Mikey a Alicia ,ale nikde tu nebyla fotka moje a jeho.Šel jsem k sobě do batohu a vytáhl tu naši společnou a dal ji k nim.Takhle se mi to líbilo.Spokojeně jsem si zase lehl na gauč a koukal na telku.Zavřel jsem na minutku oči.
''Gee,vstávej'',zase mě někdo bouzel.
''Néé mami,já nejdu do školy je mi blbě'',dal jsem si na hlavu polštář.''Hele brácha promin,ale jako naše mamka fakt nevypadam'',slyšel jsem Mikeyho smích.Sakra druhej trapas, se mi fakt povedlo.Sednul jsem si.''Ahoj Mikey,to už je tolik?'',on kývnul a sednul si ke mně.
''Dneska jsem měl pernej den.'',opřel si o mě rameno.
''Zase hodně klientů?'',Mikey kývnul a zavřel oči.Sundal jsem mu boty a mikču a položil ho na gauč.Našel jsem nějakou deku a přikryl ho.Líbnul jsem ho na čelo a šel si udělat kafe.Když pak přišla Alicia tak sem se s ní přivítal a zavřel jsem se v pokoji.
Slyšel jsem jak se Mikey dole baví s Aliciou,jak cinkají příborama.Otevřel jsem si knížku a začetl se do ní.
Četl jsem ji až do noci.Někdo mi zaklepal na dveře.
''Dále'',řekl jsem a někdo vešel.Sedl si ke mně na postel.Bráška můj.USmál jsem se na něj.
''Copak nemůžeš spát?'',zeptal jsem se a on kývnul.''Můžu si k tobě vlézt jako za starých časů?'',usmál se a pak se uculil.Uvolnil jsem mu místo a on si ke mně vklouznul.
''Dobrou noc Gee,můj velkej bráško'',zašeptal.''Dobrou noc můj malej bráško'',řekl jsem a usmál se na něj.Oba dva jsme rázem usnuli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama